پنل هالوژن

پنل هالوژن بک لایت

پنل هالوژن بک لایت

پنل هالوژن بک لایت

پنل هالوژن بک لایت نوعی لامپ رشته ای است که از گاز هالوژن به منظور افزایش بازده نور و طول عمر استفاده می کند. پنل هالوژن بک لایت در مقایسه با لامپ های رشته ای معمولی به دلیل راندمان نسبتاً بالا، کیفیت نور و عمر زیاد برتر شناخته شده اند.

پنل هالوژن بک لایت مانند یک لامپ رشته ای عمل می کند، با یک استثنا قابل توجه: چرخه هالوژن. در یک لامپ رشته ای معمولی، تنگستن به آرامی رشته در حال سوختن تبخیر می شود. این باعث سیاه شدن لامپ می شود که باعث کاهش نور خروجی و کاهش عمر لامپ می شود.

پنل هالوژن بک لایت تا حد زیادی قادر به رفع این مشکل است زیرا گاز هالوژن با تنگستن تبخیر شده واکنش شیمیایی می دهد تا از چسبیدن آن به شیشه جلوگیری کند. مقداری تنگستن به فیلامنت بازگردانده می‌شود که باعث افزایش عمر نامی لامپ نیز می‌شود. از آنجایی که دمای مورد نیاز برای این واکنش بالاتر از یک لامپ رشته ای معمولی است، لامپ های هالوژن معمولاً باید با استفاده از کوارتز تولید شوند.

پنل هالوژن بک لایت در کاربردهای مختلف، تجاری و مسکونی استفاده می شود. لامپ های هالوژن در سقف خانه، روشنایی زیر کابینت و چراغ های کار استفاده می شود. موقعیت‌های زیادی وجود ندارد که در آن لامپ‌های هالوژن قابل استفاده نباشند، اما یک نقطه ضعف احتمالی، گرمای تولید شده توسط لامپ‌های هالوژن است، به‌ویژه در مناطقی که هزینه‌های HVAC نگران‌کننده است.

از یک طرف پنل هالوژن بک لایت به اندازه همتای LED خود کارآمد نیست. از طرف دیگر وقتی صحبت از کیفیت بازتابی منشورهای کریستالی می شود، پنل هالوژن بک لایت ایده آل تر است.

پنل هالوژن بک لایت دارای یک محفظه ی شیشه ای با گاز داخل محفظه هستند. گاز هالوژن خروجی نور را افزایش می دهد و زمان گرم شدن را نمی گیرد. اندازه پنل هالوژن بک لایت جمع و جور است و خروجی لومن بالایی دارد.  پنل هالوژن بک لایت

دوام بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای معمولی دارد. پنل هالوژن بک لایت استاندارد دارای 400 لومن است. به یاد داشته باشید، هر چه لومن ها بالاتر باشد، نور روشن تر است. مانند هر چیز دیگری، کیفیت لامپ در درجه اول اهمیت قرار دارد. با این حال، پنل هالوژن بک لایت گرما ایجاد می کند. از آنجایی که کرم های پوست می توانند باعث سوختن لامپ هالوژن شوند، قسمت شیشه ای لامپ نباید با دست برهنه لمس شود. به سادگی یک دستکش بپوشید یا از پارچه ای استفاده کنید.