پنل هالوژن

پنل هالوژن

پنل هالوژن

پنل هالوژن

پنل هالوژن، یکی از پر تقاضا ترین و محبوب ترین انواع روشنایی است که تبدیل به عنصر ثابتی در نور پردازی های مدرن شده است. پنل هالوژن از یک محفظه با ابعاد گوناگون تشکیل شده است که مجموعه دیودها، سیم ها و سایر اجزاء الکترونیکی را به خوبی در بر گرفته است. پنل هالوژن دارای انواع بسیار گوناگونی است که بر اساس نوع تکنولوژی به کار رفته در آن و ابعاد و توانی که در تولید روشنایی دارد در قیمت های گوناگونی در بازار موجود می باشد.

مواد اولیه به کار رفته در بدنه پنل هالوژن باید دارای کیفیت بالایی باشد تا در برابر عوامل محیطی مقاومت مناسبی از خود نشان دهد. یکی از پر کاربردترین متریال مورد استفاده در ساخت محفظه پنل هالوژن آلومینیوم می باشد که آن را با استفاده از پروسه هایی ضد زنگ می نمایند و در برابر حرارت و مواد خورنده تجهیز می کنند.

پنل هالوژن

پنل هالوژن

مزایای استفاده از پنل هالوژن

پنل هالوژن تولید گرما نمی کند و به همین دلیل بدنه و اجزاء آن دچار فرسایش ناشی از ایجاد حرارت که در سایر ابزار روشنایی مرسوم است، نمی شوند. پنل هالوژن روشنایی یکدست و یکنواختی ارائه می دهد که چشم را نمی زند و زیبایی بصری مطلوبی دارد. پنل هالوژن راندمان مصرف انرژی پایین و بازدهی نور بسیار بالایی دارد و به دلیل همین اتلاف انرژی پایین، کالایی بسیار مقرون به صرفه در طولانی مدت است.

از مزایای دیگر این محصول این است که پنل هالوژن عمر و دوام بسیار بالایی دارد و بعد از یک مدت دچار افت نور و خاموش روشن شدن های مکرر نمی گردد. نور آن در طول عمر مفید خود همیشه به میزان ثابتی بوده و عمر مفید بسیار بالایی دارد. تکنولوژی های به کار رفته در این محصول مطابق با استاندارد های بین المللی و جهانی است. تمام این ویژگی ها این ابزار روشنایی را به کالایی با کیفیت و پر فروش تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزایای پر اهمیت پنل های بک لایت این نکته می باشد که به محیط زیست آسیبی نمی رساند و از خود اشعه مضر منتشر نمی سازد. این نکته برای افرادی که از این محصولات استفاده می نمایند نیز حائز اهمیت است.

انواع پنل هالوژن

پنل هالوژن سقفی از لحاظ فرم ظاهری به اشکال مختلفی موجود می باشد که چهار گوش مربعی یا مستطیلی و  نوع دایره ای دو فرم پر طرفدار و پر مصرف پنل هالوژن می باشد که با انواع مکان ها و محل ها قابل ست کردن و هماهنگ سازی می باشد.

از لحاظ نوع نصب انواع پنل بک لایت هالوژن به سه دسته تقسیم می گردد که شامل این موارد می باشد:

پنل هالوژن روکار: نصب این محصول به صورت روکار و با استفاده از اتصالات پیچ می باشد. این نوع از روشنایی، دامنه نور پردازی وسیعی می دهد و سایه ای از خود ایجاد نمی کند. قاب و محفظه پنل هالوژن روکار از بیرون دیده می شود و جلوه های بصری آن دارای اهمیت است. بدنه این محصولات را علاوه بر محکم و مقاوم بودن، زیبا می سازند تا به فضا نمای مطلوبی بدهد.

پنل هالوژن توکار: برای نصب این نوع از روشنایی محلی مناسب در پوشش سقف در نظر گرفته شده و تعبیه می گردد. محفظه و بدنه این نوع از محصول دیده نمی شود و داخل سقف پنهان می گردد به همین دلیل فاقد اهمیت از لحاظ زیبایی بصری می باشد ولی از لحاظ ساختاری و استحکام باید بسیار مقاوم باشد زیرا باید در طولانی مدت دچار فرسایش و استهالاک نشود و زنگ نزند و کیفیت خود را حفظ نماید.

پنل هالوژن آویز یا معلق: این نوع از روشنایی مناسب سلایق خاص می باشد و در طراحی دکوراسیون داخلی بسیاری از مکان ها از این نوع استفاده می گردد. علاوه بر زیبایی این محصول که از انواع دیگر اهمیت بیشتری دارد، نور پردازی نیز بر ناحیه ای خاص متمرکز می گردد و جلوه ای ویژه می بخشد. در برخی از دکوراسیون های داخلی از پنل هالوژن آویز برای تمرکز بخشیدن به محل یک گردهمایی و در مرکزیت مبلمان مورد استفاده در مکان استفاده می گردد.

پنل هالوژن از لحاظ نور پردازی متفاوت هستند و اینکه نور از کدام ناحیه از پنل به اطراف منتشر می شود، این محصولات را از یکدیگر متمایز می نماید. پنل هالوژن از لحاظ پخش نور شامل این موارد می شود:

پنل هالوژن Edge Light: در این محصولات اجزاء روشنایی مانند تراشه های ال ای دی و … را در لبه های پنل هالوژن جا گذاری می نمایند. این نوع از ابزار روشنایی گستره وسیع تری از محیط را نور می بخشد و زاویه بزرگتری را روشن می سازد.

پنل هالوژن Back Light: در این نوع از پنل هالوژن، اجزای روشنایی در صفحه پشت آن نصب شده است. این نوع از ابزار روشنایی عمق بیشتری دارد. نور در این نوع از محصولات چون در ناحیه وسط متمرکز است، قدرت بیشتری نیز دارد. تفاوت دیگر این نوع با نوع دیگر در میزان پخش نور است. این محصول زاویه کمتری را روشن می سازد. قسمتی از فضا که در زیر پنل هالوژن قرار دارد، نور را دریافت می نماید.

پنل هالوژن LED، SMD و COB

پنل هالوژن از لحاظ نوع تکنولوژی به کار رفته در این محصولات شامل انواع متفاوتی می باشد. این انواع شامل این موارد می باشد:

پنل هالوژن LED: این ابزار روشنایی بسیار در دسترس می باشد. نور بسیار زیادی نسبت به میزان مصرف انرژی دارد. انواع گوناگون و شکل های متفاوتی دارد که قابل هماهنگ سازی با محیط های گوناگون می باشد. پنل هالوژن LED را می توان به وفور در اداره ها، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی، فروشگاه ها و مراکز تجاری، راهرو ها، سرویس های بهداشتی و مواردی از این دست مشاهده کرد. این محصول نسبت به بازدهی و راندمان بالایی که دارد و اتلاف پایین انرژی قیمت مقرون به صرفه ای دارد. پنل هالوژن LED در انواع بسیار متنوع و با کیفیت در این مجموعه با قیمتی مناسب به فروش می رسد.

پنل هالوژن SMD: نوع به روزتری از تکنولوژی LED می باشد که کیفیت نور بسیار مطلوبی نیز دارد. در این محصول آی سی ها بدون آنکه نیازی به سوراخ کردن صفحه باشد بر روی برد نصب می گردند. این محصول پخش نور بسیار با کیفیت و یکنواختی دارد که باعث آسیب به چشم ها نمی گردد. این ابزار روشنایی گرما ایجاد نمی کند. اتلاف انرژی بسیار بالایی دارد و نور فراوانی ایجاد می نماید. این محصول در انواع و فرم های مختلف در این مجموعه وجود دارد.

پنل هالوژن COB: این ابزار به روز ترین تکنولوژی را در بین انواع پنل های هالوژن دارد. در این نوع از ابزار روشنایی از تراشه های ال ای دی به صورت فشرده استفاده شده است که باعث ایجاد تمرکز نور با قدرت زیاد و با پخش بیشتر می شود. تکنولوژی پخش نور در پنل هالوژن COB پرتاب نور می باشد که باعث می شود نور متمرکز گردد. کیفیت نور در این محصولات بسیار بالا می باشد. ویژگی این محصول یکپارچگی و یکنواختی نور در تمام سطح پنل می باشد.

انواع پنل هالوژن را با قیمتی مقرون به صرف و با کیفیت در این مجموعه موجود می باشد. ابعاد مختلف پنل های روکار و توکار با فرم ها و شکل هایی شکیل و زیبا موجود و در دسترس متقاضیان می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.