پنل بک لایت

پنل بک لایت

پنل بک لایت

پنل بک لایت

سیستم روشنایی پنل بک لایت یک سیستم جدید درطراحی وتولید‌محصولات روشنایی میباشدکه دارای ویژگیهای منحصربه فردی هستند.این روشنایی ها اغلب به صورت پنل بک لایت روکار و پنل بک لایت توکارساخته میشود و نسبت به نوع دکوراسیون و معماری از آنها استفاده میکنند. هیچ تفاوت ساختاری درتولید روشنایی بک لایت روکار و پنل بک لایت توکار وجود ندارد و صرفا نسبت به نحوه ی نصب تفاوت دارند.

جنس پنل بک لایت یا همان چراغ سقفی توکار از مواد نو abs با کیفیت بالا تولید شده که خاصیت این پنل در ساده بودن و ست شدن با انواع سقف ها می باشد و ضمنا مهمتر اینکه زمان روشن بودن پنل بک لایت مقاومت بالایی نسبت به دیگر چراغ ها دارد چراکه هیچ گرمایی را جذب نمیکنه و پشت این پنل بک لایت بگونه ای طراحی شده که هیدسینک یا همان خنک کننده بشکل سایر پنل های آلومینیومی در پشت این پنل در قالب دستگاه های تزریق از قبل طراحی و ساخته میشوند.

ویژگی های پنل بک لایت

نور را بدون خیرگی پخش می کند.
مصرف انرژی پایین نسبت به دیگر هالوژن ها دارد.
از لحاظ قیمتی مقرون بصرفه هستند.
تولید نور باکیفیت و یکتواختی دارد.
تنوع رنگی سفید و آفتابی پنل بک لایت.
طول عمر پنل بک لایت بسیار بالایی دارد.
پنل بک لایت در ابعاد و اندازهای مختلفی تولید می شوند.

چراغ پنل بک لایت SMD بک لایت سه حالته ۹ وات باراد مدل توکار از مدل های پر کاربرد محصولات روشنایی توکار سقفی است که هم در منازل مسکونی و هم در ساختمان های با کاربرد اداری، پنل بک لایت تجاری مورد استقبال قرار میگیرد.

بدنه‌ی پنل بک لایت ال ای دی تماما از آلومینیوم دایکست ساخته شده که جزء محصولات رده بالا و باکیفیت بازار بحساب می آید. سایز برش پنل بک لایت باراد ۷۰ میلیمتر، سایز رویه ۱۱۰ میلیمتر و ارتفاع این محصول ۳۰ میلیمتر میباشد؛ با توجه به قطر برش ۷ سانتیمتری آن، برش های ۷ تا ۹ سانتیمتری را پوشش می دهد و یکی از دغدغه های مصرف کنندگان و برق کاران را در انتخاب سایز گردبر پنل بک لایت توکار مناسب برای چراغ های توکاری سقفی را مرتفع می سازد. نصب پنل بک لایت بسیار آسان می باشد به این صورت که سقف محل نصب را یک برش به قطر ۷۰ میلی متر زده و چراغ SMD را در داخل سقف قرار داره و فقط کافی است دو سیم پنل بک لایت را به برق شهری وصل نمایید.

اهمیت پنل بک لایت

چراغ های پنل ال ای دی رایج ترین نوع پنل بک لایت هستند که امروزه در دسترس هستند و بیشتر مردم فکر می کنند که پنل بک لایت فقط در اشکال کوچک و فشرده مانند چراغ قوه و لامپ های رومیزی استفاده می شوند، اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد که ممکن است از آنها تعجب کنید زیرا فناوری آن امکان توسعه چندین محصول مختلف نورپردازی از جمله چراغ های پانل را فراهم کرده است که مزایای فناوری پنل بک لایت مانند مصرف انرژی کمتر و روشن بودن را با راحتی منبع نور بزرگ ترکیب می کند و اگر به نوری نیاز دارید که مساحت وسیعی را پوشش دهد یا صرفاً می خواهید در قبض برق خود صرفه جویی کنید، این پنل بک لایت عالی است زیرا از رایج ‌ترین مکان‌ هایی که از پنل بک لایت استفاده می‌شود، کمدهای آشپزخانه است که بسیاری از افراد این پنل بک لایت را روی کابینت خود نصب می کنند تا به عنوان منبع نور هنگام آشپزی در شب یا برای کار در یک منطقه تاریک استفاده کنند.

پنل بک لایت را می توان در فضای باز نیز استفاده کرد، بسیاری از افراد ترجیح می دهند چراغ های ایوان و پارکینگ خود را از رشته ای به پنل بک لایت تبدیل کنند که این چراغ ها بسیار روشن هستند و برای روشن کردن یک منطقه یا مسیر تاریک در شب عالی هستند و علاوه بر این، بسیاری از افراد به دلیل مصرف کم انرژی و طول عمر طولانی که این چراغ ها ارائه می دهند، استفاده حرفه ای از نوارهای نور پنل بک لایت را در تجارت خود انتخاب کنید. زیرا نور پس زمینه محبوب ترین نور پس زمینه برای پنل بک لایت کوچک و متوسط است و از مزایای نور پس زمینه پنل بک لایت می توان به هزینه کم، عمر طولانی، ایمنی در برابر لرزش، ولتاژ عملیاتی کم و کنترل دقیق بر شدت آن اشاره کرد. اشکال اصلی پنل بک لایت این است که نسبت به بسیاری از روش های دیگر به قدرت بیشتری نیاز دارد، و اگر اندازه آن به اندازه کافی بزرگ باشد، این یک اشکال بزرگ است.

ساختار پنل بک لایت

البته نور پس‌ زمینه‌ های پنل بک لایت در رنگ‌ های متنوعی عرضه می ‌شوند که رنگ‌های زرد-سبز رایج‌ترین آن‌ها است و اکنون رنگ سفید مقرون ‌به ‌صرفه و محبوب‌تر شده است و نور پس‌زمینه‌های پنل بک لایت عمر طولانی‌تری دارند یعنی حداقل 50000 ساعت و روشن‌تر از ELP هستند که به عنوان یک دستگاه حالت جامد، پیکربندی شده‌اند تا معمولاً با برق +5VDCکار کند و در صورت اختیاری 12VDC) کار کنند، بنابراین نیازی به اینورتر ندارند. پنل بک لایت دارای دو پیکربندی اساسی است و آرایه و لبه روشن می شود و در هر دو نوع، پنل بک لایت ها منبع نوری هستند که در یک پخش کننده متمرکز شده اند که نور را به طور مساوی در پشت منطقه مشاهده توزیع می کند که در پیکربندی آرایه روشن، LED های زیادی وجود دارد که به طور یکنواخت نصب شده اند، نور یکنواخت تر و روشن تری ارائه می دهد و انرژی بیشتری مصرف می کند و گاهی روی دیفیوزر نصب می شوند، بسته نازک تری ارائه می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند.

البته پنل بک لایت نور یکنواخت تر و روشن تری ارائه می دهد و انرژی بیشتری مصرف می کند و یک صفحه پنل بک لایت با نور لبه از یک ردیف LED ساخته شده است که به قاب یا محیط پانل متصل شده و به صورت افقی به یک صفحه هدایت نورLGP می تابد و LGP نور را به سمت پایین و از طریق یک دیفیوزر به فضای زیر هدایت می کند که پنل بک لایت لبه روشن گاهی اوقات به عنوان پانل های نور جانبی نیز شناخته می شوند. پنل بک لایت از مجموعه ای از LED های نصب شده بر روی یک صفحه افقی ساخته شده است که به صورت عمودی از طریق یک دیفیوزر به فضایی که قرار است روشن شود، می تابد و پانل های دارای نور پس زمینه گاهی اوقات به عنوان پانل های با نور مستقیم نیز شناخته می شود که بدنه پلاستیکی (ارزان تر) موثرتر است و پنل بک لایت مقداری گرما تولید می‌کنند و اگر قرار نیست عمر آن‌ها بیشتر کوتاه شود، باید از بین برود.

توزیع نور در پنل بک لایت همپوشانی ندارد و در یک پنل بک لایت خوب، هر LED به صورت جداگانه لنز داده می شود و لنزها به گونه ای طراحی شده اند که نور هر LED با نور همسایه خود همپوشانی داشته باشد که در صورتی که یک LED از کار بیفتد، یک اثر روشن و مقداری انعطاف ‌پذیری ایجاد می‌کند. طراحی ضعیف لنز و تعداد کم LED ها احتمالاً همپوشانی بین LED ها را کاهش می دهد و خطر لکه های روشن و تاریک در جلوی اتصالات را افزایش می دهد. البته فقط زمان مشخص خواهد کرد، اما خطر این است که گرمای تولید شده توسط پنل بک لایت ها، همراه با چسب ارزان قیمت که به خوبی استفاده نمی شود، باعث افتادن لنزها می شود. نتیجه توزیع نور نابرابر و احتمالاً تابش خیره کننده نیز خواهد بود. البته امروزه سازندگان می توانند با قرار دادن درایور در بدنه پنل بک لایت در هزینه خود صرفه جویی کنند، اما این اشکالات متعددی دارد که در صورت بروز مشکل قابل تعویض نیست و گزینه های کم نور یا اضطراری وجود نخواهد داشت و این یک رویکرد بسیار انعطاف ناپذیر است.

مزایای پنل بک لایت

اولین مزیت پنل بک لایت صرفه جویی در انرژی است زیرا مصرف انرژی پنل بک لایت بسیار کمتر از سایر گزینه ها مانند لامپ های رشته ای و فلورسنت است که از نظر هزینه تعویض لامپ، دوره بازپرداخت این چراغ ها نیز بسیار کمتر از استفاده از لامپ های سنتی است که انرژی زیادی مصرف می کنند. همچنین طول عمر بیشتر، یکی دیگر از مزایای بزرگ، طول عمر طولانی چراغ های پنل LED است، زیرا می توانند تا 100000 ساعت دوام بیاورند. این به این معنی است که می‌توانید در طول زمان در هزینه‌های جایگزینی صرفه‌جویی کنید، زیرا این لامپ‌ها به ندرت قبل از اتمام عمر طبیعی شان نیاز به تعویض دارند و مزیت دیگر روشنایی بی نظیر است زیرا فناوری لامپ پنل بک لایت ها یکی از بهترین ها در صنعت است و این به آن ها اجازه می دهد تا نسبت به سایر گزینه های روشنایی انرژی کمتری مصرف کنند و در عین حال میزان روشنایی زیادی تولید کند.

انتخاب پنل بک لایت

هنگام خرید پنل بک لایت ، نکات مختلفی را باید در نظر داشته باشید: اول اندازه که برای تعیین اندازه پانل مورد نیاز خود، در مورد منطقه ای که می خواهید روشن کنید فکر کنید. به عنوان مثال، اگر به دنبال چراغی برای نصب در کمد یا کمد هستید، بهتر است پنل بک لایت با ابعاد حدوداً 1×2 اینچ را انتخاب کنید و با این حال، این اندازه‌ها می‌توانند بسیار بزرگ‌تر باشند و به شما این امکان را می‌ دهند که اندازه نور پنل بک لایت دقیق را که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، دریافت کنید. این چراغ‌ها در اندازه‌های مختلف مانند 2×4 اینچ، 2×8 اینچ و 2×10 اینچ طراحی شده‌اند که اگر هر یک از این اندازه ها با آنچه شما به دنبال آن هستید مطابقت ندارد، می توانید پنل بک لایت را به راحتی با اره یا ابزار برش دیگر برش دهید همچنین با مزایای بسیار زیادی که توسط پنل بک لایت ارائه می شود، جای تعجب نیست که آنها روز به روز محبوب تر می شوند و آن ها طول عمر بسیار بالایی دارند و آنها را به سرمایه گذاری خوبی برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت در هزینه های تعویض لامپ هستند و در هر کجا این پنل بک لایت روشنایی زیادی را برای شما فراهم می کند و همچنین بسیار مقرون به صرفه می باشد.

نوشته های مشابه