وال واشر

وال واشر

وال واشر

وال واشر

وال واشر چنانچه برای نورپردازی ساختمان ها فضای کم وجود داشته باشد و امکان استفاده از پروژکتور نباشد می توان از وال واشر استفاده نمود. وال واشر المان های نورپردازی هستند که قادرند نور خطی با قدرت بالا ایجاد کنند. وال واشر می تواند نقش به سزایی در زیبایی و با شکوه نشان دادن ساختمان داشته باشد. نورپردازی با استفاده از وال واشر ها به سادگی انجام می شود. وال واشر ها در رنگ ها مختلف سبز، آبی و بنفش و زرد و سفید وجود دارند. چنانچه نخواهید نور پردازی نمای بیرونی ساختمان به داخل اتاق ها بتابد بهترین گزینه استفاده از وال واشر ها است.

در بسیاری از مواقع ، واشرهای دیواری لبه های فرو رفته هستند، گاهی اوقات با یک سوکت یا سبک “نوری” که وال واشر دارای یک محفظه ای است که با دست حرکت می کند ، به شما امکان می دهد تا چراغ مورد نظر را چرخانده و زاویه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید. برای نورپردازی کامل یک دیوار با نور ممکن است به چندین وال واشر از این چراغ ها نیاز باشد. سایر وسایل شستشوی دیواره فرورفته کمی بیشتر شبیه به نور استاندارد مربع یا مستطیل شکل شکاف داخل سقف است. این سبک از واشر دیواری دارای یک سپر بازتابنده ویژه در داخل محفظه اطراف نور است تا وال واشر نور را به سمت دیوار بازتاب دهد. این نسخه های مربع و مستطیل گاهی اوقات در رستوران ها یا مشاغل برای برجسته کردن دیوار کانونی استفاده می شود.

جذابترین و زیباترین سبک والواشر دیجیتال که قابلیت انتخاب طیف رنگی به 16 میلیون رنگ و حرکت نوری را دارد منظور شما میتوانید تک تک پیکسل های وال واشر دیجیتال را انتخاب و رنگ آن و میزان شدت نور را بصورت مجزا کنترل کنید.

قدرت انتخاب رنگ وال واشر و حرکت نور در این وال واشر پیکسلی دیجیتال برنامه پذیر ( DMX Pixel Wall Washer ) جذابیت زیادی به نمای ساختمان شما خواهد بخشید.

انتخاب لنز وال واشر جهت پرتاب نور در ارتفاعات مشخص کاملا سفارشی بوده و می توان هنگام خرید با کارشناسان ونوس نور تماس بگیرید و توضیحات وال واشر را جهت سفارش سازی اعلام کنید.

کاربرد وال واشر

کسی که بخواهد از نورهای عمودی و غیرمستقیم که در فاصله و زاویه معینی از دیوار قرار گرفته است استفاده کند تا جلوه ” وال واشر صاف ایجاد کند، می تواند از وال واشر استفاده کند که اگر به درستی انجام شود، این محصول می تواند به طور همزمان عیوب خشن را پنهان کند، سایه ها را از بین ببرد و یک دیوار را به طور یکنواخت روشن کند که لازم است زمان انتخاب آن مطمئن شوید که لامپ به درستی نسبت به آیتم مشخص شده زاویه داشته باشد و به عنوان مثال، اگر فقط یک دیوار ساده است، نور را در مرکز قرار دهید. اگر ویژگی اصلی یک تصویر است، نور را روی آن متمرکز کنید که به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید یک اثر را در یک نمایشگاه هنری به نمایش بگذارید. می توانید از تکنیک نورپردازی آن برای پخش نور در کل دیوار استفاده کنید که یک دیوار با نور خوب بهترین ویژگی ها را در کار یک هنرمند به نمایش می گذارد.

وال واشر دیود ساطع نور تجهیزات روشنایی با استفاده از فناوری LED برای روشنایی است و اصطلاح وال واشر را می توان برای توصیف دو نوع وسایل روشنایی استفاده کرد که یکی در نورپردازی پرفورمنس و دیگری در نورپردازی ساختمان استفاده می شود. وال واشر ال ای دی در تنظیمات نورپردازی پرفورمنس، آرایش مستطیلی از چندین چراغ LED است که برای روشن کردن یکنواخت یک دیوار استفاده می شود و در یک ساختمان، وال واشر LED یک وسیله روشنایی فرورفته است که در سقف نصب می شود و همچنین نور یکنواختی را برای دیوار فراهم می کند. در واقع هر وال واشر یک رنگ ساطع می کند و یک وال واشر LED ممکن است فقط نور LED سفید یا مایل به سفید را برای یک ظاهر روشنایی ساده و تمیز تولید کند، یا ممکن است با کنترلی برای تغییر رنگ آن طراحی شده باشد.

اکثر واحدهای این محصول رنگی از نورهای ترکیبی چند رنگ، معمولاً قرمز، سبز و آبی استفاده می کنند که اپراتور روشنایی می تواند برای شماره گیری رنگ نهایی از آن ها استفاده کند که علاوه بر تغییرات رنگ، یک وال واشر LED عملکردی که در یک باشگاه رقص استفاده می شود ممکن است دارای افکت هایی باشد که حرکت نور و الگوهای چشمک زن را ترتیب می کند و البته از چیدمان لامپ‌های کوچک و پرقدرت استفاده می‌ کند تا ظاهر یکنواخت مشاهده شده در واحد وال واشر LED را به دست آورد که نوع متفاوتی از فناوری روشنایی، لامپ های LED نوعی روشنایی حالت جامدSSL هستند که عملکرد متفاوتی با فناوری های فیلامنت و فلورسنت دارند که رایج ترین نوع لامپ ال ای دی قطر پنج میلی متر است و بزرگترین آن پرقدرت تجاری موجود معمولاً بیش از 25 میلی‌متر یا حدود یک اینچ قطر دارد.

نکات نصب وال واشر

همانطور که قبلا ذکر شد، وال واشر با نصب چراغ ها در سقف یا بالای سقف انجام می شود و ارتفاع دیوار و سقف خود را در نظر بگیرید که ارتفاع دیواری که می خواهید به آن وصل کنید را می تواند تعیین کند که از چه چراغی باید استفاده کنید؟ فاصله لامپ از دیوار چقدر است؟ و زاویه لامپ چقدر است؟ که ابتدا به این فکر کنید که برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید. آیا می خواهید یک قطعه کوچک از اثر هنری یا یک دیوار کامل را روشن کنید؟ آیا می خواهید توجه را به جزئیات خود دیوار جلب کنید؟ یا می‌خواهید فضای اتاق را بزرگ‌تر کنید؟ با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانید شروع کنید به این که چه نوع وسایلی را می‌خواهید و یا برای پروژه خود نیاز دارید که آیا برای پروژه خود به وسایل فرورفته نیاز دارید؟ یک سیستم مسیر که در آن چندین وال واشر به یک منبع تغذیه خطی متصل می‌شود، می‌تواند گزینه دیگری باشد. در نهایت فاصله ای که محصول شما باید از دیوار باشد را محاسبه کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید و این کار را با مقایسه زوایای پرتو محصولات مختلف انجام دهید که همچنین می توانید برای کمک در این بخش با یک متخصص نورپردازی تماس بگیرید.

انواع وال واشر

ممکن است مدتی طول بکشد تا مشخص شود از چه وسایلی برای پروژه نصب وال واشر خود استفاده کنید و خبر خوب این است که انواع مختلفی از محصولات وال واشر برای انتخاب وجود دارد زیرا آن ها وسایل مستطیلی شکلی هستند که به قطعه ای از مسیر متصل می شوند و می توانند به طور یکنواخت دیوار را با نور بشویند، آثار هنری را روشن کنند و توجه را به جزئیات معماری مانند شومینه، بافت دیوارها و غیره جلب کنند. برای نمونه وال واشر توکار در سقف نصب می شوند و می توان از آنها برای همان کاربردهای وال واشر معمولی استفاده کرد و به دلیل نوع کاربرد، احتیاط بیشتری نسبت به وال واشرها دارند که برای دستیابی به جلوه وال واشر از مسیر، نورهای پایین، فندک های راهرو و چندتایی فرورفته استفاده می شود و این فقط به نحوه استفاده از آنها و اپتیک آنها بستگی دارد.

روشنایی با وال واشر های ما

شما واقعاً نمی‌ توانید بدون استفاده از تکنیک‌های وال واشر ، یک دیوار ویژه را با موفقیت روشن کنید. اما زمانی که از وال واشر به درستی استفاده می کنید، می توانید به سرعت جلوه شگفت انگیزی در فضایی با نور مناسب ایجاد کنید و ما امیدواریم اکنون بتوانید با پرسیدن چند سوال ساده که در این سایت به آن ها پرداخته شده است، جستجوی نورپردازی خود را محدود کنید زیرا وال واشر یک تکنیک نورپردازی است که وسایل نور را دور از دیوار قرار می دهد تا جلوه نوری یکنواخت را ایجاد کند. جلوه وال واشر بر روی دیوار، با پرکردن نور یکنواخت دیوار به برجسته‌ تر شدن و افزایش صافی دیوار کمک می ‌کند، در عین حال سایه‌ های روی دیوار را نیز از بین می‌برد و با وال واشر، دیوار روشن به نظر می رسد و توجه را به معماری به عنوان پس زمینه نورانی برای افراد و مبلمان جلب می کند.

نورپردازی وال واشر نما با تاکید بر معماری، اتاق را بزرگتر و جادارتر نشان می دهد و پاراگون پروفیل های نور متفاوتی را ارائه می دهد که می توان از آنها برای دیوار استفاده کرد. مثلا؛ مدلی از وال واشر یک نور گسترده و یکنواخت ایجاد می کند که برای سطوح بزرگ مناسب است و در حالی که مدل دیگر دارای نورپردازی گوش ماهی است که برای سطوح دیواری کوچکتر مناسب است و جلوه فشرده تری ایجاد می کند. همچنین گیاهان داخلی که در نزدیکی وال واشر قرار می گیرند از آن نیز بهره مند می شوند و از آنجایی که وال واشر سایه ها را به حداقل می رساند، این تکنیک می تواند فضای روشن تر و شادتری را ایجاد کند.

جنبه های کلیدی آن برای دستیابی به بهترین اثر وال واشر ، چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید، اول اینکه دیوارهای سفید یا رنگ روشن برای آن بهینه است، زیرا نور بیشتری را منعکس می کند. در حالی که وال واشر روی دیوارهای تیره به خوبی کار نمی کند، زیرا نور بسیار کمتری را منعکس می کند و دوم به فاصله بین لامپ و دیوار توجه کنید، وال واشر که خیلی نزدیک به دیوار قرار می گیرد، به احتمال زیاد اثر چرای دیوار ایجاد می کند که این بدان معنی است که تمرکز بر روی جزئیات دیوارها به جای دیوار به عنوان یک سطح فضایی بزرگ خواهد بود. سوم، وال واشرها باید به طور مساوی از هم فاصله داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که اثر آن بهینه را به دست می آورند و چهارم وال واشر همچنین می تواند یک اتاق یا فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد و در نهایت، وال واشر را بالای پنجره ها یا آینه ها قرار ندهید، زیرا نور از سطح شیشه منعکس می شود که باعث تابش نور غیر ضروری می شود.

نوشته های مشابه