ریسه LED

کاربرد ریسه ال ای دی

کاربرد ریسه ال ای دی

کاربرد ریسه ال ای دی

برای استفاده از ریسه نواری led بهتر است ابتدا با ساختار و کاربرد آن اشنا باشیم و سپس در مکان هایی که امکان استفاده از ریسه بود، نورپردازی دلخواه را انجام بدهیم. چراغهای LED به دلیل قدرت کم ، گرمای کم و اندازه جمع و جور ، در حالت نواری قرار می گیرند. یک نوع که بسیار مفید است نوار LED ، که به آن نیز چراغ نوار LED یا چراغ ریسه LED گفته می شود. اینها در رنگهای مختلفی وجود دارد: سفید ، قرمز ، سبز ، زرد و آبی. همچنین چراغ های چند رنگی قرمز / سبز / آبی (RGB) وجود دارد که دارای ریموت هستند بنابراین می توانید رنگ  ال ای دی را تنظیم کرده و جلوه هایی ایجاد کنید.

نوارهای  ال ای دیامروزه در معماری های مدرن و معاصر، محبوبیت زیادی پیدا کرده است ریسه ال ای دی، صفحه مداری با دیود ساطع کننده نور بوده که در انواع رنگ ها و درجه های روشنایی موجود است استفاده از ریسه ال ای دی در زیر دستگیره های نرده پله، علاوه بر اینکه ایمنی فضای شما را بیشتر می کند به آن زیبایی بسیاری نیز خواهد بخشید نور LED پوشیده شده ای که در این تصویر دیده می شود در نما و دکوراسیون دیوار این خانه، زیبایی بسیاری ایجاد کرده است. این نور، مشابه و الهام یافته از نور طبیعی روز است. این نور در فضایی احتمالی ایجاد شده و بافت زمینه دیوار را نمایان تر می سازد

مزایای نوارهای LED

  • طول این نوع نوارهای نوری می تواند به طور سفارشی و به تناسب نیاز شما مشخص شود.
  • نوارهای ال ای دی با ضخامت دو میلی را می توان به راحتی در فضاهای تنگ و باریک نیز نصب نمود. انعطاف پذیری این نوع چراغ ها ( که می توانند تا حدود 90 درجه  نیز خم شوند) به آن معناست که این امکان را دارند که حتی در فضاهایی که غیر ممکن به نظر می رسند نیز نصب گردند.
  • رنگ، شکل، اندازه و قدرت نوری این نوع LEDها بسته به نوع عملکرد و نیاز دکوراسیون شما قابل انتخاب است. اقسامی از تک رنگ و یا نمونه هایی که رنگشان قابل تغییر باشند نیز از این چراغ ها وجود دارند.
  • نوارهایLED  در برابر آب و هوا مقاومت خوبی دارند؛ بنابراین می توانید آنها را در هوای مرطوب و فضاهای بیرونی خانه خود نیز استفاده کنید.
  • این نوع چراغ ها مصرف کننده های قدرتمند انرژی به حساب می آیند. آنها در هر وات، نور بیشتری از سایر چراغ ها، تولید کرده و  برق مصرفی کمتری نیز نسبت به آنها دارند.
  • ال ای دی ها معمولا قوی بوده و طول عمر زیادی دارند، اما طبیعتا مانند هر منبع نوری دیگری که با گذر زمان افول می کند، تحت تاثیر متغیرهایی مثل دما و نحوه استفاده، ضعیف می شوند

نوشته های مشابه