وال واشر

انواع وال واشر

انواع وال واشر

انواع وال واشر

پروژکتور وال واشر یکی از انواع وال واشر ها می باشد و در جایی که استفاده از پروژکتور امکان پذیر نیست از آن استفاده می شود.در واقع وال واشر ها محصولات روشنایی هستند که می توانند جایگزین پروژکتور گردند، از آن ها به منظور طراحی روشنایی و نورپردازی در ساختمان استفاده می شود و می ‌توان در فضاهای باریک که ارتفاع زیادی دارد به راحتی از آن ها استفاده کرد.انواع وال واشر ها می توانند نور را به صورت خطی و یکنواخت در عرضی گسترده تولید کنند، بیشترین کاربرد وال واشر در نورپردازی دیوارها و نمای ساختمان است.

از آن‌ها برای تزیین نورپردازی شهری برای پل ها، دیوارها و بناهای تاریخی، تونل ها و زیر گذر ها استفاده می شود. در انواع وال واشر فوکوس نور در ال ای دی ها بسیار بالاست و همچنین آن ها با سیستمهای دی ام ایکس هماهنگ می باشند.انواع وال واشر ها دارای راندمان نوری بالا و توان مصرفی کم هستند و به علت داشتن ابعاد کوچک در زوایای گوناگون قابلیت نصب دارند و می توان از آنها برای ایجاد سایه روشن در سطوح مختلف استفاده کرد.انواع وال واشر ها می توانند چیدمان مختلفی داشته باشند که این چیدمان تعیین‌کننده کاربرد وال واشر ها در صنعت می باشد.

انواع وال واشر ها از لحاظ طیف ‌رنگ نور خروجی، به وال واشر های تک رنگ، وال واشر های مولتی کالر و واشرهای فول کالر تقسیم می‌شوند. وال واشر های تک رنگ را می توان برای کاربرد های گوناگون استفاده کرد و البته نسبت به دیگر انواع وال واشر از قیمت پایین تری نیز برخوردارند، اما وال واشر های مولتی کالر و مخصوصاً وال واشر فول کالر از قیمت بالایی برخوردار هستند که با توجه به قابلیت و کاربردی که مد نظر داریم، می ‌تواند تمامی نیاز های نمایشی و نورپردازی را برآورده سازند.انواع وال واشر ها از لحاظ نصب به دو دسته ی روکار و وال واشر های توکار (دفنی) تقسیم می شوند. وال واشر های دفنی در مکان ‌های به کار برده می ‌شوند که دیدن خود المان نوری مد نظر نیست بلکه نور ساطع شده از آن باید قابل مشاهده باشد.

نوشته های مشابه